Home Over De Snippen Van de voorzitter Van de voorzitter november 2011

Van de voorzitter november 2011

E-mail Print PDF

Vanochtend hoorde ik het volgende op de radio: “ Minister Schippers trekt 70 miljoen euro uit om meer mensen aan het sporten te krijgen. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft ze verder dat het aantal buurtsportcoaches wordt uitgebreid naar 2900. Nu zijn dat er zo'n 1000. De coaches werken niet alleen bij een sportvereniging, maar bijvoorbeeld ook in het onderwijs. Ze moeten zowel jong, als oud stimuleren om meer te bewegen.  De minister wil verder accommodaties beter benutten. Zo zouden sportruimtes van revalidatiecentra in de avond open moeten zijn voor buurtbewoners en zou naschoolse opvang vaker gebruik moeten maken van voorzieningen van sportclubs. “

 

Hoe gaat dat er nou uit zien in Ouder-Amstel? Gaat buurtsportcoach Arnold in de Bloemenbuurt op zondagmorgen de huizen langs op zoek naar mensen die rustig aan het genieten zijn van hun latte macchiato terwijl de kids aan de DS zitten met hun preventief ontvangen Sinterklaasgeschenken? Trekt buurtsportcoach Arnold de stekkers uit alle apparaten en neemt de luie donders mee voor een frisse ochtend wandeling in een verhoogd tempo en met een verhoogde hartslag? Gaat Marcel op zaterdagochtend bij Bakker Out de vroege klanten opvangen en meenemen in een busje voor een energieke kennismaking met het trimzwemmen? Gaat buurstportcoach Cees het Dorpsplein in Duivendrecht onder water laten lopen en er beurtelings een zwembad dan wel schaatsbaan van maken? En dan wel om de buurt te prikkelen in omgekeerd logische volgorde? Gaat in onze sportdependance Abcoude buursportcoach Ruurd met alle mensen die vorige jaar vanuit de luie stoel een bijdrage hebben gesponsord voor Alpduzes aan de slag onder het motto: na dokken komt knokken? Is buurtsportcoach Lydia al in onderhandeling met minister Schippers om er een speciaal Diagnose Behandeling Combinatie (DBC) nummer aan te hangen zodat een relevant gedeelte van die 70 miljoen naar De Snippen kan vloeien? 

 

“Ja mensen”, aldus Schippers, “er moet bewogen worden en als jullie dat niet doen, dan gaan we er gewoon 70 miljoen tegen aan gooien. We nemen een adviesbureau en een projectbureau in de arm. Een Europees aanbestedingstraject wordt er opgestart en voor de zekerheid boeken we vast een parlementaire enquêtecommissie want met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid gaat dat geld gewoon verspild worden en gaat er niemand meer en beter van bewegen.”

Alle volwassen Nederlanders zijn samen 70 miljoen kilo te zwaar. Met ons gezamenlijk overgewicht kunnen we maar liefst 135 wedstrijdbaden vullen met vet, zo heeft het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB) berekend. Al dat vet is volgens het NISB in één jaar weg te werken als alle Nederlanders minstens vijf dagen per week 28 minuten per dag stevig gaan lopen, bovenop hun huidige beweging. Ja mensen, 70 miljoen euro voor 70 miljoen kilo, dat is 1 euro per kilo. Een crimineel goed sommetje maken die subsidieslurpers. Het NISB heeft dit in een vet rapport vastgesteld en de directeur zal er op zijn minst een vet salaris aan overhouden. De minister baseert haar beleid op organisaties die met het schrijven van rapportjes hun broodjes gezond latte macchiato op tafel kunnen houden.

 

De politiek regeert over de hoofden van de mensen heen. Laat mensen zelf bepalen wat ze met hun lijf en tijd doen. Hardlopen, voetballen, fietsen zwemmen kan in uitstekende harmonie gaan met op de bank hangen, televisie kijken of met vierkante ogen achter een scherm zitten. Is Ouder-Amstel echt meer gaan bewegen sinds er bij  de gemeentegrenzen bordjes hangen van de campagne “ 30 minuten bewegen per dag”? Rot op met je bordjes, stop met over mijn hoofd heen te zorgen. Laat de buurtsportcoaches hun werk goed doen bij de sportvereniging. Kijk wat er echt nodig is: goed onderhouden en moderne sportaccommodaties en professionele gymlessen in het onderwijs. Ouder-Amstel heeft een zwembad dat een dringende kwaliteitsinjectie nodig heeft om ook in de toekomst te kunnen voldoen aan de strenge eisen die de overheid aan zwembaden stelt. Abcoude heeft een overdekt zwembad dat dringend vraagt om verbouw dan wel nieuwbouw. De Snippen is een vereniging dat dringend zwemwater nodig heeft tegen contributiewaardige prijzen.  Weg met het zorgsyndroom. We kunnen prima zorgen voor onze eigen “brood en spelen”.

 

 

Groeten,

Dick Schwegler ~ november 2011 ~ Dit e-mail adres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. ~ www.snippen.nl